Administrative & Office Staff
Glenn Bryant, Principal
Principal

Glenn.Bryantemail

Angela Schiff Asst Principal
Angela Schiff Assistant Principal

Angela.Schiffemail

Shaun Butler, Asst Principal 
Shaun Butler, Assistant Principal

Shaun.Butleremail

Autumn Rowe, HS Guidance
Autumn Rowe, HS Guidance

Autumn.Roweemail

Paige Betterton, MS Guidance
Paige Betterton, MS Guidance

Paige.Bettertonemail

Kristi Minor, Counselor's Clerk
Kristi Minor

Kristi.Minoremail

Tiffany Rolin, Secretary

Tiffany Rolin, Secretary

Tiffany.Rolinemail

Tracie Slayton, Bookkeeper
Tracie Slayton, Bookkeeper

Tracie.Slaytonemail

Whitney McLaughlin, ITF
Whitney Russell McLaughlin, ITF

Whitney.McLaughlinemail

High School Teachers
Andrew Smith,  PE
Andrew Smith

Andrew.Smithemail

Ashley Daly, Media Specialist
Ashley Daly, Media Specialist

Ashley.Dalyemail

Callie Giles, Math
Callie Giles, HS Math

Callie.Gilesemail

Connor Gentry, Band

Connor Gentry, Band

Zachary.Gentryemail

Emily Savoie, HS English
Emily Savoie

Emily.Savoieemail

Jared Kirkpatrick, Resource HS
Jared Kirkpatrick, HS Resource Teacher

Jared.Kirkpatrickemail

John South, Drivers Ed/PE
John South, HS Teacher

John.Southemail

John Zirbel, Business Lab
John Zirbel, Business Lab

John.Zirbelemail

Joni Cornelison, HS Math
Joni Cornelison HS Math

Joni.Cornelisonemail

Jordan Angus, History HS
Jordan Angus, MS Techer

Jordan.Angusemail

Keziah Morrow, English HS
Keziah Morrow

Keziah.Morrowemail

Kiley Soule, HS Science

Mrs. Soule

Kiley.Souleemail

Kyle Owens, PE
Kyle Owens, PE/Basketball/Soccer

Kyle.Owensemail

LaNell Schofield, HS Science
Kathy Schofield, HS Science

Kathy.Schofieldemail

Laurie Payne, HS Resource
Laurie Payne

Laurie.Payneemail

Layale Davis, HS Science
Layale Davis . Science

Layale.Davisemail

Michelle Byrd, Math HS
Michelle Byrd, MS Teacher

Michelle.Byrdemail

Mike Sanderson, PE
Mike Sanderson, Physical Education

Mike.Sandersonemail

Pam Emerson, HS Math
Pam Emerson, Math

Pam.Emersonemail

Phillip Wright, Football/PE
P.J. Wright, Football Coach, PE Teacher

Phillip.Wrightemail

Rebecca Taylor, ELL
Rebecca Taylor, ELL

Rebecca.Tayloremail

Reece Hodges, Agricultural Science

Reece Hodges, Agricultural Science

Reece.Hodgesemail

Samantha James, Band

Samantha James

Samantha.Jamesemail

Starr Weems de Graffenried
Starr Weems de Graffenried

Starr.Weemsemail

Stephen Baugh, History HS
Stephen Baugh, History HS/Softball

Stephen.Baughemail

Tammy Hilliard, English HS
Tammy Hilliard, English HS

Tammy.Hilliardemail

Whitney Reeves, Home Ec.
Whitney Reeves, FCCLA, Home Economics

Whitney.Reevesemail

Whitney Taylor, English HS
Whitney Taylor, MS Teacher

Whitney.Tayloremail

Middle School
Brenda Morrow, Reading MS
Brenda Morrow

Brenda.Morrowemail

Brent Thurman, MS History
Brent Thurman, MS History

Richard.Thurmanemail

Brittney Smith, English MS
Brittany Smith

Brittney.Smithemail

Bronson Ellis, MS Math
Bronson Ellis, MS Math

Bronson.Ellisemail

Caroline Sellers, MS
Caroline Sellers, MS

Caroline.Sellersemail

Elizabeth Hilliard, English MS
Elizabeth Hilliard, English MS

Elizabeth.Hilliardemail

Hunter Cox, History MS
Hunter Cox, MS Teacher

Hunter.Coxemail

Jacob Sparkman, MS Math
Jacob Sparkman, MS Math

Jacob.Sparkmanemail

Janet Posey, MS Science
Janet Posey, HS Science

Janet.Poseyemail

Jennifer Miller, MS English
Jennifer Miller

Jennifer.Milleremail

Jessie Holland, Resource 
Jessie Glaze, Resource Teacher

Jessie.Hollandemail

Kaitlin Sparkman, Resource
Kaitlin Sparkman, Resource

Kaitlin.Sparkmanemail

Katheryn Newton, Comp Sc
Katheryn, Newton, MS Teacher

Kathryn.Newtonemail

Kelli Tolen, MS Science
Kelli Tolen, Middle School Science

Kelli.Tolenemail

Lisa Haney, History MS
Lisa Haney, History

Lisa.Haneyemail

Sheri Campbell, Math MS
Sheri Campbell, Math MS

Sheri.Campbellemail

Support Staff
Angie Terry, CNP Manager
Angie Terry, CNP Manager

Angie.Terryemail

April Woods, Custodian
April Woods, Custodian

April.Woodsemail

Bailey Gatlin, Resource Aide

Bailey Gatlin, Resource Aide

Bailey.Gatlin1email

Ben Sterling, Custodian
Ben Sterling, Custodian

Benjamin.Sterlingemail

Brandon Baker, SRO
Brandon Baker, School Resource Officer

Brandon.Bakeremail

Charlotte Hice, CNP
Charlotte Hice, CNP

Charlotte.Hiceemail

Dana Clem, Resource Aide
Dana Clem, Resource Aide/Cheer Coach

Dana.Clememail

Dwayne Reed , Custodian
Dwayne Reed

Mack.Reedemail

Glenda Malone, Nurse
Glenda Malone, School Nurse

Glenda.Maloneemail

Holly Roberts, Tech Specialist
Holly Roberts, Tech Specialist

Holly.Robertsemail

Jane Smith, Custodian
Jane Smith, Custodian

Jane.Smithemail

Jessica Foss, CNP
Jessica Foss

Jessica.Fossemail

Sherri Graviet
Coach Sherri Graviet

Sherri.Gravietemail

Lisa Sanders, CNP
Lisa Sanders, CNP

Lisa.Sandersemail

Michelle Derrick, CNP
Michelle Derrick, CNP

Malinda.Derrickemail

Pam Wagnon, CNP
Pam Wagnon, CNP

Pam.Wagnonemail

Sonia Hasting, Resource Aide
Sonia Hasting, Resource Aide/Choir

Sonia.Hastingemail

Miranda Mitchell, Access Facilitator
Maranda Mitchell (Access Lab Facilitator)

Maranda.Mitchellemail

Student Transportation

Angie Shaw

Angie Shaw (Bus 67-16 Cedar Hill/Ardmore)

Barry Ferguson

Barry Ferguson (Bus 100-21 Cedar Hill/Ardmore)

Betty Jo Dorning

Betty Jo Dorning (Bus 134-10 Johnson/Ardmore)

Connie Colvett

Connie Colvett (Bus Aide 114-21 Cedar Hill/Ardmore)

Danny Davis

Danny Davis (Bus 21-21) Johnson/Ardmore

Debbie Blakely

Debbie Blakely (Bus 73-16 Cedar Hill/Ardmore)

Dianne McMullin

Dianne McMullin (Bus 115-09 Johnson/Ardmore)

Felica Powers

Felica Powers (Bus 72-21 Cedar Hill/Ardmore)

Jennifer Ferguson

Jennifer Ferguson (Bus 140-21 Cedar Hill/Ardmore)

Jessica Colbert

Jessica Colbert (Bus 36-08 Johnson/Ardmore)

Kay Cornelison

Kay Cornelison (Bus 136-10 Cedar Hill/Ardmore)

LeeAnne Atchley

LeeAnne Atchley (Bus 114-21 Cedar Hill/Ardmore)

Lori Seedorf

Lori Seedorf (Bus 124-16 Cedar Hill/Ardmore

Margie Adams

Margie Adams (Bus 139-21 Cedar Hill/Ardmore)

Randy Campbell

Randy Campbell

Ruth Brewer

Ruth Brewer, Transportation